Rovnání křivých disků

Sjíždí se vám nesouměrně pneumatiky, pociťujete vibrace na volantu či řidítkách, případně jiné nestandardní projevy vašeho vozidla při jízdě? – Je možné, že máte křivé disky, přesněji horizontální nebo vertikální odchylky od středu osy vašeho disku (kola). Tato příčina, kromě toho, že jízda s takovými disky je ne jen nepříjemná, ale především, pakliže to necháte dojít až do krajnosti a své disky včas neopravíte nebo nevyměníte za nové, zvýší se vám ne jen náklady na provoz nebo opravu takového vozidla, ale i reálné riziko možné kolize s fatálními následky (nehoda apod.).
U nás žádný problém – disk na hydraulické stolici vyrovnáme, opravíme a vaše disky opět budou v kondici, vaše jízda s nimi bezpečná a bez problémů.

Rovnání křivých disků na tlakové hydraulické stolici, které provádíme, zejména disků Alu (za studena), což je jeden z vyšších úrovní renovace a oprav zejména Alu disků – kol – ráfků, má za úkol křivé disky s větší (vertikální i horizontální) házivostí vyrovnat, tedy opravit a vrátit je tím do stavu bezpečného a ekonomického užívání. A to ideálně tak, aby disky při jízdě zejména při vyšších rychlostech i v zatáčkách  nekmitaly a měly dobrou stabilitu. Cestování pak na takto dobře opravených, funkčních a bezproblémových discích, bez nepříjemných pocitů nejvíce způsobených právě těmi vibracemi, na rozdíl od těch disků křivých, je co možná nejvíce bezpečné a komfortní.
Z pohledu výdajů pak na servis a údržbu dopravního prostředku, ať auta, motorky či jiného vozidla, neopotřebovávaly se tak příliš ne jen pneumatiky, ale např. i díly řízení, čepy, tlumiče, silentbloky apod., případně se tím i nenarušila celková tuhost karosérie a jejich spojů.
Při jízdě většinou dochází, zejména u Alu disků, k jejich postupné deformaci, nejvíce pak na vertikální ose vůči středu a nejčastěji na jejich vnitřní straně, která je letmá, tudíž není, jako tomu je na straně disku vnější, vyztužena loukotěmi-paprsky a má tak mnohem menší tuhost, tedy i odolnost proti rázům a jiným nežádoucím vlivům, se kterými se při jízdě můžeme setkat na vozovce nebo v terénu.

Nabídka-Ceník rovnání disků: již od 450,- Kč/disk/1ks.

Některé ukázky a naše výsledky renovací disků můžete vidět zde: Renovace disků-Foto
Další info k renovacím disků naleznete zde: Renovace disků-Info
Naší kompletní nabídku-ceník dílčích operací renovací disků naleznete zde: Ceník renovací disků

Něco jste na našich stránkách nenašli? V tom případě se můžete na nás obrátit zde: Napište nám

Ali disky leštěné